Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

Jest jednocześnie szkołą charakterów i propaguje  przyjaźń i braterstwo. Dokładnie określone zadania są dobrowolne i dają pole do popisu nie tylko młodym wokalistom i muzykom. Nad całością czuwał phm. Andrzej Delewski, tegoroczny komendant festiwalu. 

Tegoroczna statystyka wygląda następująco W tym roku zakwaterowano 150 osób , które przyjechały na szałamajowe zmagania. Dodajmy do nich ok.80 kwidzyńskich harcerzy ze służb. Widownia zapełniona. W Zmaganiach Nieprzetartego Szlaku wystąpiło 8 wykonawców, w tym 2 duety. Debiutowały także, z sukcesem, dziewczyny z MOW w Kwidzynie w roli konferansjerek.           W dniu harcerskim wystąpiło 9 solistów i 11 zespołów czyli śpiewających gromad   i drużyn. Dzień zakończył się koncertem grupy „Siebie Warci” z Rumii.

Prawdziwe apogeum przesłuchań przypadło na sobotę. W kategorii piosenki turystycznej i poezji śpiewanej przesłuchano 34(!) solistów i 10 zespołów. Bezkonkurencyjna okazała się  Anastasija Smirnova z Grudziądza. Sztab Szałamai już wie, że trzeba doprecyzować regulamin dotyczący doboru repertuaru i zachęcać instruktorów i wychowawców do pracy z grupami wokalnymi z nastawieniem na akompaniament „na żywo”. Wybrzmiał hymn Szałamai i fantastyczna piosenka finałowa pt.”Pod naszym niebem , na naszej ziemi”.

Gratulujemy laureatom naszej muzycznej dżungli, jak głosiło tegoroczne motto.

Imprezą towarzyszącą było poświęcenie i wręczenie Hufcowi ZHP Kwidzyn nowego sztandaru. Ale to zupełnie oddzielna harcerska historia.

O czym z dumą i wzruszeniem melduje

hufcowa skryba druhna digi, digi, digi Dorota Łoś

fot.phm.Andrzej Szatkowski z hm.D.Łoś / Archiwum Hufca