Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

5 lipca – 20 lipca 2013 r. - Obóz Drużyn Hufca ZHP Kwidzyn w Konopiskach w HOSW „Pająk” trwał od 5.07. do 20.07.2013 r., w tym roku już 16 dni, a zaczynaliśmy od 3 dni w roku 2008 r. w Orkuszu, 5 dni w 2009 r. również w Orkuszu, potem 10 dni w Szklanej Hucie, 2011 r. oraz 2012 r. to 14-dniowe obozy w Siemianach. Po każdym podsumowywaliśmy nasze wakacyjne spotkania i wyciągaliśmy wnioski, i z roku na rok staraliśmy się zmieniać to, co nam nie wyszło akurat tego lata. Pająk w 2013 r. roku nie zaczął się zbyt szczęśliwie, namiotów za mało, nie wiadomo, czy można kapać się w zalewie, ale z drugiej strony: piękny teren, nowe prysznice, te tereny i oczywiście My!!!!!!!!!!!!!! pełni inicjatywy, pomysłów i chęci, by spędzić tu czas po harcersku. Komendant dowiózł namioty, w zalewie kapać się można, bo mamy swojego ratownika. Obóz udał nam się, były wycieczki: do Częstochowy, Krakowa, Ojcowskiego Parku Narodowego, Konopisk i po najbliższej okolicy. Udało nam się większość z zaplanowanych zajęć zrealizować: Jarmark Średniowieczny, Droga Strachów, Turniej Rycerski, gry balonowe, gotowanie na ognisku, wypalanie w drewnie, pionierka z roku na rok lepsza.

Najważniejsze jednak osiągnięcie – poczucie, że staliśmy się wspólnotą drużyn – jednym hufcem, było cudownie.

28 czerwca – 2 lipca 2013 r. Biwak 4 GZ „Mali podróżnicy” oraz 3 GZ „Leśne ludki”  w Orkuszu  na początku wakacji. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia kajakowe, w pamięci utkwiły im chwile nadania barw gromady i bieg zuchowy.

12-14 sierpnia w Orkuszu odbył się wakacyjny biwak 12 GZ „Słoneczne Promyki’ pod hasłem „Spotkanie na leśnej polanie”. Był to czas podsumowania zadania programowego Chorągwi Gdańskiej „Gromada Kamykowa”. Pisaliśmy wspólnie meldunek. Zuchy mogły sprawdzić swoje umiejętności w terenie. Było mnóstwo gier i zabaw zespołowych, kino biwakowe, podchody. Mogliśmy sobie popływać i pobiegać po lesie (mimo deszczu). Zuchy jednogłośnie stwierdziły, że biwak był za krótki. I mieliśmy kłopoty ze skomunikowaniem się z resztą członków Gromady  i było nas za mało. Poczyniliśmy plany na nowy rok harcerski. Czuj!

Poza tym Hufiec zorganizował 2 akcje zlecone: 3 turnusy kolonii dla dzieci z terenów wiejskich i kolonie z elementami socjoterapii dla dzieci z Kwidzyna i gminy Kwidzyn.

Zlot zastępowych i przybocznych w Gdyni – uczestniczyło 5 osób.

1 września 2013 r.- 74 rocznica wybuchu II wojny światowej delegacje gromad, drużyn i kręgu naszego Hufca wzięły udział w uroczystościach poświęconych 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

8 września 2013 r.  - posiedzenie Komendy Hufca w Pastwie, które poświęcone było podsumowaniu akcji letniej i dyskusji nad imprezami programowymi Hufca.

 

17 września -  74 rocznica napaści ZSRR na Polskę - nasz Hufiec prowadził apel i wystawił warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza przy Skwerze Kombatantów.

 

27.-28. września 2013 r. odbył się Hufcowy Harcerski Start, komendantem imprezy był pwd. Andrzej Szatkowski, w organizację i przeprowadzenie Harcerskiego Startu zaangażowana była 7 KDH „Nieliczni”. Bieg po mieście polegał na rozpoznawaniu sfotografowanych elementów architektonicznych na zabytkowych i ważnych budowlach Kwidzyna.

Wyniki Harcerskiego Startu:

Pion harcerzy, harcerzy starszych

1 miejsce – 67 KDH „Leśne skrzaty” – 53 pkt.

                    9 DH „Róża wiatrów” – 53 pkt.

2 miejsce – 68 KDH „Wesołe włóczęgi” im. M. Grzegorzewskiej – 52 pkt.

3 miejsce – 7 KDH „Nieliczni” – zastęp dh. Ali – 51 pkt

4 miejsce – 7  KDH „Nieliczni” – zastęp dh. Wery – 48 pkt.

                     5 DH „Knieja” – 48 pkt.

5 miejsce – 3 KDH „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich – 45 pkt.

6 miejsce – 4 DH „Puszcza” im. O.i A. Małkowskich – 35 pkt.

7 miejsce – 29 KSDH „Zośka” im. T. Zawadzkiego – 33 pkt.

Pion zuchowy

1miejsce – 3 GZ – 28 pkt.

2miejsce – 12 GZ „Słoneczne Promyki” – 25 pkt.

3 miejsce – 4 GZ „Mali podróżnicy” – 22 pkt.

11 października 2013 r. 10 - lecie 3 KDH „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich w ZSP nr 1 w Kwidzynie odbyło się spotkanie delegacji drużyn, gromad, kręgu i byłych oraz obecnych członków 3 KDH z okazji 10 rocznicy powstania drużyny.

 

16 października 2013 r. Spotkanie integracyjne w Hufcu ZHP Kwidzyn

16 października w Hufcu ZHP Kwidzyn odbyło się spotkanie integracyjne gromad, drużyn i instruktorów. Zbiórka okolicznościowa była uświetnieniem Dnia Instruktora i 25-lecia służby instruktorskiej hm. Doroty Łoś oraz 25 urodzin 12 GZ „Słoneczne Promyki”. Było bardzo wesoło. Nie zabrakło życzeń, laurek, tortu i zabawy przy zuchowej i harcerskiej piosence. Gośćmi honorowymi byli rodzice, członkowie Kręgu Seniorów „Płomienie”, Komenda Hufca i brać instruktorska. Przy składaniu życzeń wspominano byłych członków gromady, a zuchowe Słoneczka w prezencie nauczyły wszystkich piosenki pt. „Słoneczko dzisiaj późno wstało”. Komendant Hufca ZHP Kwidzyn hm. Andrzej Pliszka wręczył wszystkich obecnym instruktorom okolicznościowy dyplom z życzeniami : „…satysfakcji, ludzi serdecznych, ,przeżyć niezapomnianych, sił nieskończonych do realizacji marzeń „. Czego tez życzymy wszystkim druhnom i druhom naszej Chorągwi.

30 października 2014 r. – wizyta u Pani Prezydentowej

Kwidzyńscy harcerze spotkali się z Panią Prezydentową Anną Komorowską. Niecodzienna wizyta w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miała miejsce w dniu 30.10.2012 r. Podczas spotkania harcerze seniorzy opowiedzieli Pierwszej Damie o działalności Kręgu. Harcerska gawęda, z uwagi na wieloletnie zaangażowanie w działalność harcerską Pary Prezydenckiej, miała szczególny charakter. Pierwszej Damie pod koniec spotkania został wręczony pamiątkowy dyplom z wizerunkiem kwidzyńskiej Katedry i harcerskimi symbolami: krzyżem i lilijką. Spotkanie było uczczeniem obchodów 40-lecia Kręgu „Płomienie”.
     Po spotkaniu z Pierwszą Damą harcerze, pod przewodnictwem pochodzącego z Kwidzyna Pana Piotra Wiadernego – pracownika Kancelarii Prezydenta, zwiedzili Pałac Prezydencki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Płomienie" im. hm. Zofii Dudulewicz Hufiec ZHP   im. „Kwidzyniaków" powstał 17.11.1972 r. z inicjatywy hm. Zofii Dudulewicz – patronki Kręgu oraz hm.Jana Machutty – dziś patrona jednej z kwidzyńskich ulic. Pierwszą nazwą był KWIK – Krąg Wytrwałych Instruktorów Kwidzyńskich. Jest wychowawcą wielu pokoleń instruktorów i harcerzy z Kwidzyna. W 198 9r. nastąpiła zmiana nazwy na „Płomienie". Mottem Kręgu jest „Żeby zarzewiać trzeba płonąć", który od ponad 40 lat towarzyszy w harcerskiej służbie


      Od 18 lat Krąg ściśle współpracuje z kołem terenowym „Sybiraków" w Kwidzynie m.in. organizując harcersko – sybirackie Wigilie. Od 30 lat uczestnicy w rajdzie „Rodło" organizowanym przez Chorągiew Gdańską ZHP. Wraz z zespołem „Duodecyma" koncertuje podczas uroczystości państwowych i religijnych. W tym roku swoim występem uświetnił kwidzyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ścisłe współpracuje z kwidzyńskim Hospicjum oraz Domem Pomocy Społecznej. Krąg wierny jest idei tzw. „sztafety pokoleń", dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem kultywuje harcerskie tradycje wśród młodszych pokoleń. Krąg uczestniczy w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Szałamaja", który w przyszłym roku obchodzić będzie swój trzydziesty Jubileusz. Krąg został uhonorowany w 2011 r. nagrodą honorową Starosty Powiatu Kwidzyńskiego za całokształt działalności. Komendantką Honorową Hufca jest hm. Barbara Łukaszewicz. Komendantką urzędującą jest hm. Halina Kierlin. W wyjeździe uczestniczyła Komenda Hufca ZHP, delegacje drużyn Kwidzyn z komendantem hm. Andrzejem Pliszką na czele.

31 października – 1 listopada 2013 r. biwak 4 DH „Puszcza” w KH Kwidzyn

 2-3 listopada 2013 r. instruktorzy i funkcyjni naszego Hufca wyjechali na wycieczkę do Gdańska, podczas której wybraliśmy się do teatru Wybrzeże na spektakl „Baba Chanel”, do kina na film „Ambassada”, spacerowaliśmy po Starym Mieście w Gdańsku i zwiedzaliśmy je z przewodnikiem. W wycieczce uczestniczyli:

 1. Andrzej Delewski
 2. Marcin Zachaj
 3. Maciej Pokrzeptowicz
 4. Anna Pokrzeptowicz
 5. Andrzej Szatkowski

6.Katarzyna Grabowska

7.Dorota Łoś

 1. Andrzej Pliszka

9.Magdalena Jankowska

10.Grażyna Piwar-Więcek

11.Stefania Zdral

12.Aleksandra Karpińska

13.Wiesława Szkutnik

 

23.-24. listopada 2013 r.- Złaz Andrzejkowy Hufca  Kwidzyn-Sadlinki zorganizowany przez 4 DH „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

Wyniki rywalizacji na Złazie Andrzejkowym 

I miejsce – 5 DH „Knieja”  patrol zuchowy - 96 pkt.

II miejsce – 1 KDW – 94 pkt.

III miejsce – 3 KDH „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich patrol Sztefan – 88 pkt.

IV miejsce – 5 DH „Knieja” patrol 2 – 87 pkt.

V miejsce – 3 KDH „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich – 86 pkt.

VI miejsce – 68 KDH „Wesołe włóczęgi” – 85 pkt.

VI miejsce – 67 KDH „Leśne skrzaty” – 85 pkt.

VII miejsce – 9 DH „Róża wiatrów” – 84 pkt.

VIII miejsce – 7 KDH „Nieliczni” – patrol „Brzeżółki” – 82 pkt.

IX miejsce – 7 KDH „Nieliczni” – patrol „FiszoPandy” – 81 pkt.

22.-24 listopaa2013 r. I  Zjazd kursu podharcmistrzowskiego w Gdańsku

Uczestniczyli pwd. Andrzej Delewski, pwd. Andrzej Szatkowski, pwd. Marcin Zachaj.

27 listopada2013 r. – Zjazd sprawozdawczy Hufca

w obecności obserwatora Chorągwi Gdańskiej hm.B.Mierzejewskiego.

 

 

12 grudnia 2013 r. Wieczór Kolęd i Pastorałek organizowany przez 68 DH „Wesołe włóczęgi” – pod przewodnictwem drużynowej phm. Agnieszki Feliksiak.

14 grudnia 2013 r. – Mikołajki zorganizowane przez 5 DHiZ „Knieja”

Drużyny Hufca ZHP Kwidzyn uczciły 32 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w zabawie fabularyzowanej pt. „Uwolnić Mikołaja”.

Podczas uroczystego apelu, rozpoczynającego happening, zuchom i harcerzom zwrócono uwagę na największy dar, jakim jest dla każdego człowieka wolność.

Harcerze starsi, włączyli się w Maraton Pisania Listów Amnesty International, ponieważ uważają, zgodnie ze słowami Marka Edelmana, że „…najważniejsze jest życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność”. Harcerze młodsi i zuchy, na zorganizowanych stoiskach sprzedawali świąteczne różności, wcześniej własnoręcznie przygotowane. Można było kupić makaronowe choinki, brokatowe szyszki, gipsowe anioły, przepiękne kartki świąteczne, a nawet… wywar z choinki. Cały dochód został przekazany na wykup internowanego Mikołaja, aby przywrócić mu wolność na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Uwolniony Mikołaj przyniósł w darze słodkie upominki wszystkim uczestnikom Mikołajkowego Zlotu.

Mikołajkowy Zlot odbył się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Janowie. Gospodarzami byli harcerze i zuchy z 5 DZiH „KNIEJA”, działającej pod opieką druhny phm Wiesławy Szkutnik.

Miejsce nie zostało wybrane przypadkiem – Janowo bowiem jest od 1920 roku symbolem walki o wolność i polskość. Dlatego właśnie przedświąteczna impreza odbyła się w nadwiślańskiej Małej Polsce.

 

Udział wzięli:

4 Gromada Zuchowa „Mali podróżnicy”

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni”

I miejsce i tytuł wyzwolicieli Mikołaja zdobyła 4 GZ „Mali podróżnicy”

20 grudnia 2013 r. godz. 18.45 – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

 

20 grudnia 2013 r - po przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju Wigilia dla instruktorów i drużynowych w Hufcu.

 

27-29 grudnia 2014 r. – biwak 1 Kwidzyńskiej Drużyny Wędrowniczej

Miejsce: Baza ZHP Hufca Kwidzyn Orkusz

Kadra programowa: Maciej Pokrzeptowicz, Marcin Zachaj, Kajetan Herkt

Główne założenia biwaku:

 • nauka terenoznawstwa,
 • obeznanie z przyrodą polskich lasów,
 • ogólna integracja drużyny,
 • doskonalenie technik harcerskich,
 • zapoznanie z tradycją i genezą harcerstwa.

 

 

28 grudnia 2013 r. – Warsztaty „Last minut”

W KCH Gdańskiej w warsztatach uczestniczyły phm. Magdalena Jankowska, hm. Dorota Łoś, hm. Barbara Łukaszewicz, hm. Anna Pokrzeptowicz, dotyczyły one twórczego myślenia, promocji i wizerunku w ZHP, spotkanie dla członków KSI i opiekunów prób instruktorskich.

3 stycznia 2014 r. – I Święto Piosenki Harcerskiej

W Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbyło się I Święto Piosenki Harcerskiej zorganizowane przez Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Płomienie” im. Z. Dudulewicz i Próbnej Drużyny Harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie, udział wzięli członkowie :

1 Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni”

12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka” im. T. Zawadzkiego

Szczep ZHP Prabuty.

3-4 stycznia 2014 r.- – Biwak 7 KDH „Nieliczni” w siedzibie KH w Kwidzynie

 

10-12 stycznia 014 r. II  Zjazd kursu podharcmistrzowskiego w Gdańsku

Uczestniczyli pwd. Andrzej Delewski, pwd. Andrzej Szatkowski, pwd. Marcin Zachaj

13 stycznia 2014 r. Odprawa - Ewidencja ZHP, składki, Szałamaja”

 

17-20 stycznia 2014 r. – Biwak 7 KDH „Nieliczni” w Orkuszu

Uczestniczyło 21 osób. Przeprowadzono grę terenową poświęconą Szarym Szeregom, strzelanie, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

21 stycznia 2014 r. - Kurs zastępowych i przybocznych

W Komendzie Hufca odbyła się I tura kursu zastępowych i przybocznych. Udział wzięli :członkowie następujących gromad i drużyn ( 31 osób)

1 Kwidzyńska  Drużyna Wędrownicza

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich – 3 osoby

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni”

9 Drużyna Harcerska „Róża wiatrów”

12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka” im. T. Zawadzkiego

Kadrę stanowili: phm. Wiesława Szkutnik, hm. Andrzej Pliszka, hm. Dorota Łoś, pwd. Andrzej Delewski

Zajęcia:  Wiedza o ZHP, Struktura organizacji, Definicja zastępu i funkcyjni ich rola i zadania, Podstawy wychowawcze, Wizerunek ZHP, Bezpieczeństwo, Regulamin mundurowy, Finanse w zastępie.

25 stycznia 2014  r. III  Zjazd kursu podharcmistrzowskiego w Gdańsku

Zajęcia dla opiekunów prób instruktorskich

Uczestniczyli pwd. Andrzej Delewski, pwd. Andrzej Szatkowski, pwd. Marcin Zachaj.

25 stycznia 2014 r. - Kurs drużynowych

Odbyła się I tura kursu drużynowych. Udział wzięli (12 osób) :członkowie następujących gromad i drużyn:

1 Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka im. T. Zawadzkiego

Próbna Gromada Zuchowa

Kadrę stanowili: hm. Dorota Łoś, phm. Magdalena Jankowska

Zajęcia: Statut ZHP, Struktura organizacji i miejsce w niej drużynowego. Prawa i obowiązki instruktora. Ruch skautowy na świecie, podstawowe informacje o WOSM i WAGGS.

14-15 lutego 2014 r. Bal Karnawałowy

W Zespole Szkół Specjalnych odbył się tradycyjny przygotowany jak zawsze przez 67 DH „Leśne Skrzaty” bal karnawałowy nawiązujący zadaniami i typami zabaw do Walentynek. Akcja „Fotografia” w ramach przygotowań do publikacji historii Szałamai w „Kroplach historii’.

Udział wzięli:

3 Gromada Zuchowa „Leśne ludki”

4 Gromada Zuchowa „Mali podróżnicy”

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni”

9 Drużyna Harcerska „Róża wiatrów”

12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki”

14.02.2014 r. – Odprawa – HAL, Szałamaja.

 

22.02.2014 r. Dzień Myśli Braterskiej

W Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie i na terenie miasta Kwidzyna odbyło się spotkanie i bieg po mieście związany z Dniem Myśli Braterskiej. Organizatorem była 1 Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza pod wodzą pwd. Marcina Zachaja.

Udział wzięli:

Próbna Gromada Zuchowa przy SSP

Próbna Drużyna Harcerska „Dzwonki”

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

9 Drużyna Harcerska „Róża wiatrów”

12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka” im. T. Zawadzkiego.

 

28 lutego -2 marca 2014 r. – XXX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej „Szałamaja”

W Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbył się Jubileuszowy XXX OFPHTiPŚ „Szałamaja. Służbę pełnili:

 1. Andrzej Pliszka – komendant festiwalu

pwd. Andrzej Delewski – kwatermistrz

 1. Grażyna Piwar – Więcek – szefowa festiwalowego Biura
 2. Dorota Łoś – promocja i współpraca z mediami

pwd. Andrzej Szatkowski – główny fotograf

phm. Marek Florek – szef scenografii

pwd. Marcin Zachaj – szef sceny

1 Wędrownicza Drużyna Harcerska, 3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich – obsługa sceny

HO Maciej Pokrzeptowicz – komendant Bazy ZSP 1

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich – obsługa bazy ZSP nr 1

pwd. Hanna Gburczyk – szefowa biura

Ewa Niewiadomska – z-ca szefowej biura

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich – obsługa biura, opieka nad jurorami

phm. Wiesława Szkutnik – szefowa szatni

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja” – obsługa szatni

 1. Anna Pokrzeptowicz – promocja  „Kropli historii”, zabawy i okrzyki na widowni

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni” – promocja  „Kropli historii”, zabawy i okrzyki na widowni

Agata Wiśniewska – szefowa kawiarenki

9 Drużyna Harcerska „Róża wiatrów” – obsługa kawiarenki

sam. Beata Lagowska – szefowa ochrony

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka” im. T. Zawadzkiego – ochrona

phm. Jadwiga Ludwiczak – komendantka bazy

Szczep ZHP Prabuty – obsługa Bazy SP 4 w Kwidzynie.

 1 marca 2014- udział 5 DH "Knieja" w odsłonięciu tablicy pamięci poświęconej działaczom Konfederacji Obrony Wiary i Ojczyzny na Marezie.

1 marca 2014 r. – udział delegacji drużyn w Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca 2014 r.- przeprowadzenie akcji zbiórki datków dla poszkodowanych na Ukrainie.

 

9 marca 2014r. – posiedzenie Komisji do spraw Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego w GK ZHP w Warszawie z udziałem hm. Doroty Łoś, delegata Chorągwi Gdańskiej.

 

10 marca 2014r. – posiedzenie KSI - otworzono 3 próby na stopień przewodnika/ przewodniczki:
1. ćwik Remigiusz Lempski opiekun hm. A. Pliszka,

2. sam. Dominika Bakierska, opiekun hm. A.Pokrzeptowicz,
3. trop.  Stefania Zdral,  opiekun hm. A.Pokrzeptowicz.

14-16 marca 2014 r. –  Warsztaty dla ratowników ZHP Chorągwi Gdańskiej oraz Gala  Inspektoratu

Uczestniczył pwd. Andrzej Szatkowski

17 marca 2014 r. – Zbiórka integracyjna Gromad Zuchowych .

Udział wzięły  Próbna Gromada Zuchowa i 12 GZ „Słoneczne Promyki”.

17 marca 2014 r. – Odprawa drużynowych i instruktorów

Podsumowanie Szałamai’2014

Kurs zastępowych i przybocznych

Wyjazd do teatru na spektakl „Skąpiec”, Rajd „Rodło”

Hal’2014

Umowa z Burmistrzem związana z Eurokartą

Akcja czytania „Kamieni na szaniec”

Składki

Komisja przy GK ZHP ds. Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego

20 marca 2014 r. Rozkazem Komendanta Chorągwi Gdańskiej L4/2014 przyznano

Brązową Odznakę Kadry Kształcącej hm. Annie Pokrzeptowicz.

 

26 marca 2014 r. Czytamy „Kamienie na szaniec”

Pomysłodawca hm. Dorota Łoś

Udział wzięli:

Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Płomienie”

1 Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza

Próbna Drużyna Wędrownicza „Biały szkwał”

Próbna Gromada Zuchowa

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni”

12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka” im. T. Zawadzkiego

68 Drużyna Harcerska „Wesołe Włóczęgi” im. M. Grzegrzewskiej.

28-29 marca 2014 r. - Kurs zastępowych i przybocznych

 w Szkole Podstawowej w Janowie odbyła się II tura kursu zastępowych i przybocznych. Udział wzięli : członkowie następujących gromad i drużyn (25 osób)

1 Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich

4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni”

9 Drużyna Harcerska „Róża wiatrów”

12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka” im. T. Zawadzkiego

 Próbna Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza

Kadrę stanowili: phm. Wiesława Szkutnik, pwd. Marcin Zachaj, pwd. Andrzej Szatkowski, phm. Magdalena Jankowska, hm. Anna Pokrzeptowicz, hm. Grażyna Piwar-Więcek, sam. Beata Lagowska

Zajęcia: Musztra, Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie, Zasady dobrej zbiórki, Próby na stopnie i sprawności, Terenoznawstwo, System  kar i nagród, Dokumentacja, Prowadzenie kroniki.

28-29  marca 2014 r. - Kurs drużynowych

w Szkole Podstawowej w Janowie odbyła się II tura kursu drużynowych. Udział wzięli :członkowie następujących gromad i drużyn ( 12 osób)

1 Kwidzyńska Drużyna Wędrownicza

3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich

5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja”

29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerzy Starszych „Zośka im. T. Zawadzkiego

Kadrę stanowili: phm. Wiesława Szkutnik, pwd. Marcin Zachaj, pwd. Andrzej Szatkowski, phm. Magdalena Jankowska, hm. Anna Pokrzeptowicz, hm. Grażyna Piwar-Więcek, sam. Beata Lagowska

Zajęcia: Musztra, Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie, Zasady dobrej zbiórki, Próby na stopnie i sprawności, Terenoznawstwo, System  kar i nagród, Dokumentacja, Prowadzenie kroniki, Finanse.

29 marca 2014r. – II posiedzenie Komisji do spraw Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego w GK ZHP w Warszawie z udziałem hm. Doroty Łoś, delegata Chorągwi Gdańskiej.

5 kwietnia 2014 r. zorganizowany został wyjazd integracyjny drużynowych i instruktorów naszego Hufca do Teatru im. Seweruka w Elblągu na spektakl „Skąpiec”.

7 kwietnia 2014 r. - KSI otworzyła 2 próby na przewodniczkę:

1) pionierka Paulina Piątkowska, opiekun hm. Anna Pokrzeptowicz,

2) tropicielka Aleksandra Karpińska, opiekun phm. Katarzyna Grabowska.

 

11-12 kwietnia 2014 r. 

Biwak 7 KDH „Nieliczni”

12 kwietnia 2014 r.

III tura kursu drużynowych.

Tematyka: Finanse, sojusznicy drużyny.

Uczestniczyło 7 osób .

 

12 kwietnia 2014 r.

 PDH „Biały szkwał” – Orkusz zorganizowała całodniowy wyjazd rowerami  do naszej bazy w Orkuszu.

12 kwietnia 2014 r. na posiedzeniu KSI zamknęła 2 próby podharcmistrzowskie :
1. pwd Andrzej Szatkowski - opiekun hm. Andrzej Pliszka

2.pwd Andrzej Delewski - opiekun hm.Anna Pokrzeptowicz

Skreślono z listy prób z wynikiem negatywnym dh. Igora Lobę, na wniosek opiekuna hm.Anny Pokrzeptowicz.

14 kwietnia 2014 r. odbyła się odprawa drużynowych i instruktorów naszego Hufca w programie:

 1. Wyjazd do teatru.
 2. Kurs drużynowych.
 3. Biwaki drużyn.
 4. Kurs zastępowych, przybocznych.
 5. HAL 2014.
 6. Rajd „Rodło”.
 7. Sprawy różne.

22 kwietnia 2014 r. biwak 4 DH „Puszcza” w siedzibie Komendy Hufca ZHP Kwidzyn 

 

25-26 kwietnia 2014 r.

Kurs zastępowych i przybocznych

 w Orkuszu odbyła się III tura kursu zastępowych i przybocznych.

25-26 kwietnia 2014 r. - Kurs drużynowych

w Orkuszu odbyła się IV tura kursu drużynowych.

2 maja 2014 r.   - posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich –

zamknięcie próby i przyznanie stopnia podharcmistrza pwd. Marcinowi Zachajowi,

otwarcie próby przewodnikowskiej:

Wojciech Przysowa – opiekun phm. Andrzej Delewski

Weronika Korszeń – opiekun phm. Andrzej Delewski

Kamila Rólkiewicz – opiekun phm. Wiesława Szkutnik

Patryk Kucharczyk – opiekun phm. Wiesława Szkutnik

 

17 -18 maja 2014 r.

Nasz Hufiec wziął udział w Rajdzie „Rodło” trasa wędrówki Korzeniewo – Gniew – sobota, w niedzielę przejazd z Gniewa do Sopotu i zwiedzanie Gdańska.

 

19 maja 2014 r.

Odprawa drużynowych i instruktorów naszego hufca, w programie:

 • Praca dla instruktorów i harcerzy w czasie HAL 2014.
 • Podsumowanie Rajdu Rodło.

I miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła  4 DH „Puszcza”.

 • Nadzwyczajna zbiórka wyborcza.
 • Kwaterka obozu w Potęgowie.
 • Akcja letnia zuchów w Orkuszu.
 • Kurs drużynowych, przybocznych i zastępowych.
 • Sprawność Totus Tuus.

9 czerwca 2014 r. – posiedzenie KSI

Zamknięcie prób i przyznanie stopni przewodnika/przewodniczki dh Beacie Lagowskiej, dh Maciejowi Pokrzeptowiczowi, Dawidowi Guze.

27 czerwca 2014 Miłosna

Zobowiązanie Instruktorskie  dh Beaty Lagowskiej, dh Macieja Pokrzeptowicza.

 w obecności Komendy Hufca, członków KSI oraz drużyn.

 

Czerwiec-sierpień na naszych bazach

HAL

Siemiany

ZHP Chorzów  19.07.2014- 03.08.2014 – 32 osoby

ZHP Częstochowa 05.07-14.07 – 29 osób

ZHP Częstochowa 17.07-02.08 – 50 osób

ZHP Grodzisk Mazowiecki 12.07-27.07- 65 osób

Szansa - obozy żeglarskie 01.07-21.07 46 osób

ZHP Chorągiew Gdańska 22.07-13.08 – średnio 160 osób  ( od 80 osób do 240 osób) stany osobowe ciągle się zmieniają.

ZHP Starogard Gdański 01-07.2014 – 15.07.2014 27 osób

ZHP Tarnobrzeg 02.07-17.07.2014 – 40 osób

ZHP Rumia 06.07-19.07 - 61 osób

Promyk I Turnus 29.06.2014- 12.07.2014 55 osób

Promyk II Turnus 12.07.2014- 23.07.2014 80 osób

Promyk III Turnus 23.07.2014- 04.08.2014 90 osób

Promyk IV Turnus 04.08.2014- 16.08.2014 75 osób

 

Orkusz

Kolonie  dla dzieci z terenów wiejskich

01.07-14.07. 2015   - kierownik Mirosława  Szypielewicz

15.07-28.07. 2015- kierownik Mirosława  Szypielewicz

29.07-11.08.2015 - kierownik  Jadwiga Ludwiczak

Obóz socjoterapeutyczny

29.07-09.08.2015 - kierownik Barbara Sandomierska

Kolonia zuchowa 

29.07-04.07.2015 - komendant Andrzej Pliszka

5-19 lipca 2014 r.

Obóz drużyn Hufca ZHP Kwidzyn w Potęgowie

HAL’ 2014 Hufca

 • Obóz drużyn i gromad naszego Hufca w tym roku odbędzie się w dniach                      5-19.07.2014 r. w Ośrodku „Centrum Przygody” w Potęgowie.

Drużyny, które uczestniczyły:

3 KDH „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich,

4 DH „Puszcza” im. O. i A. Małkowskich,

5 DZi H „Knieja”,

7 KDH „Nieliczni”,

67 DH „Leśne skrzaty”,

PKDH „Dzwonki”.

Kolonia zuchowa w Orkuszu

 • 3 GZ „Leśne ludki”
 • 4 GZ „Mali podróżnicy”
 • PGZ „Odważne tygrysy”
 • 5 DZi H „Knieja”

29.06.2014 - 03.07.2014  r.

7 lipca 2014 r.

Zobowiązanie instruktorskie Dawida Guze w Potęgowie.

3 sierpnia 2014 r.

Członkowie drużyn i instruktorzy Hufca ZHP Kwidzyn pomagali w obstawie Tour de Pologne na terenie miasta Kwidzyna.

 

13-17 sierpnia2014 r.

Hm. Grażyna Piwar-Więcek wzięła udział w II module szkolenia Lider + „Kierowanie ludźmi w praktyce” na Głodówce.

1 września 2014  r.

Hufiec prowadzi apel pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza

upamiętniający 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

2 września 2014 r.

Nadzwyczajny Zjazd Hufca ZHP Kwidzyn poświęcony wyborowi 2 delegatów na Zjazd Gdańskiej Chorągwi ZHP.

 

 

17 września 2014  r.

Hufiec prowadzi apel pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza upamiętniający 75 rocznicę agresji ZSRR na Polskę – poczet sztandarowy – 1 KDW.

Udział w odsłonięciu nazwy ronda „Rondo Kresowiaków”.

 

26-28 września 2014 r.

Biwak w Orkuszu 29 KSDH „Zoska

 

26-27 września 2014 r.

 rozpoczęcie projektu „Wiem wszystko o naszym jeziorze Orkusz” w Orkuszu z uczestnictwem pani Palmiry Trzcińskiej z Prabut i sołtysa Sypanicy  i Laskowic. Byli przedstawiciele wszystkich drużyn, komendant.

 

3 października 2014 r.

Seminarium Komend Hufców w KCH w Gdańsku udział wzięli: hm. Dorota Łoś, phm. Andrzej Szatkowski, hm. Anna Pokrzeptowicz.

 

6 października 2014 r.

Posiedzenie KH na temat:

 1. HAL
 2. Szkolenia w Hufcu
 3. Plan pracy Hufca
 4. Zadania programowe
 5. Składki
 6. Zmiany w KH
 7. Sprawy różne

 

9 października 2014 r.

Dh. hm. Dorota Łoś wzięła udział w omówieniu Gry Miejskiej – fabuła oparta na historii .Kwidzyna

 

10-11 października 2014 r.

Strażacko-Harcerski Start organizowany przez 5 DZ i H „Knieja” w Janowie, udział wzięły:

 • Próbna Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Dzwonki” -  drużynowa Joanna Kierlin-Serocka
 • 3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich – drużynowy pwd. Maciej Pokrzeptowicz
 • 4 Drużyna Harcerska „Puszcza” im. Olgi i Andrzeja Małkowskich – drużynowa pwd. Michalina Więcek
 • 5 Drużyna Zuchów i Harcerzy „Knieja” -  drużynowa phm. Wiesława Szkutnik
 • 7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska  „Nieliczni” – drużynowa  hm. Anna Pokrzeptowicz
 • 9 Drużyna Harcerska „Róża wiatrów” – drużynowa  Agata Wiśniewska
 • 12 Gromada Zuchowa „Słoneczne promyki” – drużynowa hm. Dorota Łoś
 • 29 Kwidzyńska Specjalnościowa Drużyna Harcerska „Zośka” im. Tadeusza Zawadzkiego – drużynowa  pwd. Beata Lagowska
 • 67 Drużyna Harcerska „Leśne skrzaty” – drużynowa pwd. Izabela Karpińska
 • 68 Drużyna Harcerska „Wesołe włóczęgi” im. Marii Grzegorzewskiej – drużynowa phm. Agnieszka Młyńska.

 

19 października 2014 r.

„Święto pieczonego ziemniaka” w Szczepie ZHP Prabuty; w programie: ognisko z kiełbaska i pieczeniem ziemniaków, gra francuska, gra balonowa, udział wzięły:

 • 8 Prabucka Drużyna Harcerska „Nietykalni”
 • 17 Drużyna Harcerska „Niepotrzebni” – drużynowa phm. Jadwiga Ludwiczak.

 

20 października2014 r.

Odprawa drużynowych i instruktorów Hufca

Porządek spotkania:

 1. Akcja „Wiem wszystko o naszym jeziorze Orkusz”
 2. Podsumowanie Strażacko-Harcerskiego Startu w Janowie.

 

20 października 2014 r.

Połączenie drużyn 1 KDW  i Próbnej DH „Biały szkwał”, drużyna nosi nazwę:

1 KDW „Biały szkwał”, drużynowy pwd. Marcin Zachaj zrezygnował z funkcji i wziął urlop instruktorski w terminie listopad 2014 r - listopad 2015 r. , funkcję drużynowego będzie pełnił dh Remigiusz Lempski opiekun prawny pwd. Michalina Więcek.

25-26. października 2014 r.

Sprzątanie zapomnianych grobów na cmentarzach w Prabutach i Obrzynowie przez Szczep ZHP Prabuty.

 

25-26 października 2014 r.

Biwak 7 KDH „Nieliczni w Orkuszu.

 

27 października 2014 r.

Akcja 5 DZ i H „Knieja” – „Zapal znicz pamięci” na grobach pomordowanych w Janowie.

 

31 października 2014 r.

Próbna DH „Dzwonki” uporządkowała groby przy SP 6 w Kwidzynie.

 

1 listopada 2014 r.

Szczep ZHP Prabuty wziął udział w akcji miejskiej „Litania miast”.

 

2 listopada 2014 r.

Harcerskie Zaduszki – odwiedziny na grobach harcerzy i instruktorów na cmentarzu w Kwidzynie : 7 KDH „Nieliczni, 12 GZ „Słoneczne promyki, Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Płomienie” im. hm. Zofii Dudulewicz.

10 listopada 2014 r.

7 DH „Nieliczni” wzięła udział w „Święcie piosenki patriotycznej” w ZSP nr 1 w Kwidzynie.

 

10 listopada 2014 r.

5 DZ i H „Knieja zorganizowała zajęcia warsztatowe „Przystanek Niepodległość”.

 

14-15 listopada 2014 r.

Zjazd Gdańskiej Chorągwi ZHP

Medal KEN – hm. Grażyna Piwar-Więcek

Złoty Krzyż za zasługi dla ZHP – hm. Andrzej Pliszka

Przewodniczący Rady Chorągwi – hm. Andrzej Pliszka.

 

17 listopada 2014 r.

Odprawa drużynowych i instruktorów Hufca.

 

17 listopada 2014 r.

Zmarła hm. Kazimiera Sitnicka instruktorka naszego Hufca , członkini Kręg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Płomienie” im. hm. Zofii Dudulewicz.

20 listopada 2014 r.

Odbył się pogrzeb hm. Kazimiery Sitnickiej.

 

21-22 listopada 2014 r.

Złaz andrzejkowy organizowany przez 3 KDH „Bona Ventura im. Powstańców Warszawskich.

 

24 listopada2014 r.

VI posiedzenie Komisji do spraw Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego przy GK ZHP (zbiórka on line) z udziałem hm. Doroty Łoś, delegata Chorągwi Gdańskiej i zakończenie prac Komisji. Hm. D.Łoś była odpowiedzialna za Sprawozdanie z prac Komisji PiPH.

 

5-6 grudnia 2014 r.

Zuchowe Mikołajki organizowane przez hm. Dorotę Łoś pod hasłem: „Fik – Folk czyli raz na ludowo z Mikołajem”

15-lecie 4 DH „Puszcza” w Sadlinkach zorganizowane przez 4 DH „Puszcza” – drużynowa pwd. Michalina Więcek.

 

15 grudnia 2014 r.

Wieczór Kolęd i Pastorałek organizowany przez 68 DH „Wesołe włóczęgi” – phm. Agnieszkę Młyńską.

 

16 grudnia 2014r.

 Rozkazem Komendanta Chorągwi L23/2014 przyznano Brązową Odznakę Kadry Kształcącej dh phm. Magdalenie Jankowskiej.

18 grudnia 2014 r.

Odebranie przez 1 KDW „Biały szkwał” Betlejemskiego Światła Pokoju pod hasłem: „ Dobro jest w nas”

 

19 grudnia 2014 r.

Hufcowa Wigilia

 

19-20 grudnia 2014 r.

Nocka wigilijna 7 KDH „Nieliczni w KH w Kwidzynie.

 

22 grudnia 2014 r.

Przekazanie władzom miasta Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego Betlejemskiego Światła Pokoju.

 

20 grudnia 2014 r.

Zamknięcie okresu próbnego gromadzie działającej przy Szkole Społecznej w Kwidzynie – drużyna od tej pory nosi nazwę : 2 KDH „Odważne Tygrysy” – drużynowa phm. Magdalena Jankowska, przyboczna phm. Katarzyna Grabowska.

27-29 grudnia 2014r.

Dh phm. Magdalena Jankowska reprezentowała Hufiec podczas warsztatów dla drużynowych i przybocznych „Drużynowy = project menager”, który odbył się w Domu Harcerza w Gdańsku.

 

3-6 stycznia 2015 r.

Hm. Grażyna Piwar-Więcek wzięła udział w II module szkolenia Lider + „Motywowanie w działaniu” na Głodówce.

 

9 stycznia 2015 r.

Święto Piosenki Harcerskiej organizowane przez Próbną DH „Dzwonki” w SP nr 6 w Kwidzynie.

 

12 stycznia 2015 r.

Posiedzenie KSI

Otwarcie próby przewodniczki trop. Judycie Jabłońskiej z 29 KSDH „Zośka” – opiekun phm. Magdalena Jankowska.

 

13 stycznia 2015 r.

Odprawa drużynowych i instruktorów Hufca – HAL 2014.

 

20 stycznia 2015 r.

Odprawa drużynowych i instruktorów Hufca.

 

23-24.01.2015 r.

Hufcowy Bal Karnawałowy organizowany przez 68 DK „Leśne skrzaty” w ZSS w Kwidzynie pod hasłem „Morskie opowieści” – komendantka pwd. Iza Karpińska.

 

29.01.2015 r.

Udział w Grze Miejskiej i gali  jako partner akcji wolontariackiej dla dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Kwidzyna „Kwidzyn – Moje miasto”, „Karta Euro 26”.

 

30 stycznia – 1 lutego 2015 r.

 Biwak w Orkuszu – realizacja projektu „Znamy nasze jezioro Orkusz” 28 osób 27 lutego zbiórka pod pomnikiem Wyklętych na Marezie – uprzątnięcie tego pomnika i otoczenia.

01 lutego 2015r.

Dh phm. Magdalena Jankowska ukończyła Kurs Kadry Programowej i Namiestników, który odbył się w terminie grudzień 2014 - luty 2015r.

16 lutego2015 r.

KSI

 1. zamknęła próbę i przyznała stopień przewodniczki dh. Paulinie Piątkowskiej z 3 KDH im. Powstańców Warszawskich po posiedzeniu mieliśmy zaszczyt być na Jej ZOBOWIAZANIU w obecności opiekuna próby hm. Anny Pokrzeptowicz,
 2. otworzyła  próbę na st. przewodniczki dh. Kamili  Mikulskiej  z MOW ,opiekun hm. Andrzej Pliszka.
 3. otworzyła próbę na st. przewodniczki dh. Weronice Szczęsnej z 7 KDH"Nieliczni", opiekun próby hm. Anna Pokrzeptowicz,
 4. poparła wniosek opiekuna próby hm. Anna Pokrzeptowicz, z prośbą o skreślenie z listy prób dh. Dominiki Bakierskiej, zrzekając się opieki.

16 lutego 2015 r.

Odprawa drużynowych i instruktorów

 1. Szałamaja
 2. HAL

 

20 lutego2015 r.

Zamknięcie okresu próbnego drużynie działającej przy SP nr 6 w Kwidzynie – drużyna od tej pory nosi nazwę : 6 KDH „Dzwonki” – drużynowa Joanna Kierlin-Serocka.

 

21.-22 lutego 2015 r.

 biwak 3 KDH „Bona Ventura w Orkuszu

Program:

 1. realizacja zadania „Wiem wszystko o naszym  Orkusz”
 2. wieczorna gra
 3. Dzień Myśli Braterskiej

25 lutego 2015 r.

Uroczystość 50-lecia 68 DH „Wesołe włóczęgi” działającej przy MOW w Kwidzynie

Przyznanie hm. Bożenie Pankowskiej Złotego Medalu „Za Zasługi dla ZHP”.

 

27 lutego 2015 r.

 Zbiórka pod pomnikiem Wyklętych na Marezie – uprzątnięcie tego pomnika i otoczenia.

 

28 lutego2015 r.

Dh hm. Anna Pokrzeptowicz oraz phm. Magdalena Jankowska wzięły udział w zlocie Macierzystej Akademii Kształcenia.

28 lutego2015r.

Delegacja naszego Hufca w składzie hm. Andrzej Pliszka, hm. Anna Pokrzeptowicz, phm. Magdalena Jankowska, phm. Andrzej Delewski, dh Remigiusz Lempski, dh Wojtek Przysowa oraz wilczek Dominik Lagowski wzięła udział w Gali Dnia Myśli Braterskiej „Niezwyczajni”, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

1 marca 2015 r.

8 osób w wieku wędrowniczym z 7 KDH „Nieliczni” wzięło udział w Rajdzie Wyklętych, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Kwidzynie.

 

6-8 marca 2015 r. –

XXXI OFPHT i PŚ „Szałamaja’2015”

Wyniki

XXXI „Szałamaja” 2015

Kategoria: Piosenka Harcerska - zespoły

Jury obradowało w składzie:

1.Łukasz  Majewski

2.pwd. Hanna Gburczyk

 1. phm. Michał Kosowicz
 • W kategorii PIOSENKA HARCERSKA – ZESPOŁY

Jury postanowiło  przyznać:

III  miejsce – 2 Grudziądzkiej ADH „Gryf”

III  miejsce – Gromady Zuchowej „Wesołe promyczki”

II miejsce – nie przyznano

I miejsce – zespołowi „Siebie warci”

Kategoria: Piosenka Harcerska - soliści

Jury obradowało w składzie:

1.Przemyslaw Mazurek

2.pwd. Hanna Gburczyk

 1. phm. Michał Kosowicz
 • W kategorii PIOSENKA HARCERSKA –SOLIŚCI

Jury postanowiło  przyznać:

III  miejsce – nie przyznano

II  miejsce – Agnieszce Goszka z 2 Grudziądzkiej ADH Gryf

II miejsce – Pauli Dąbrowskiej z 1 KDW Biały Szkwał

I miejsce – Ewelinie Boguckiej z Ustki

Kategoria: Piosenka Turystyczna, Poezja śpiewana

Jury obradowało w składzie:

1.Przemyslaw Mazurek

 1. Paweł Ruszkowski

3.hm Mieczysław Dzikowski

 • W kategorii ZESPOŁY:

Wyróżnienie dla  Zespołu Rajskie Nutki ze Świecia oraz Zespołu Siostry z Prabut

III  miejsce – nie przyznano

II  miejsce – Pas De Nom z GOK w Kwidzynie

I miejsce – Sparks z Prabut

 • W kategorii SOLIŚCI:

Wyróżnienie : Marcie Szpotowicz i Annie Cieplińskiej

III miejsce Milenie Kossak-Karulewskiej z Prabut

III miejsce Alicji Wiśniewskiej ze Świecia nad Osą

II miejsce Paulinie Śmietańskiej z Prabut

I miejsce Nikoli Bogusławskiej z Kwidzyna

Publiczność swą nagrodę przyznała Paulinie Śmietańskiej

Publiczność swą nagrodę przyznała Ewelinie Boguckiej z Ustki

Kategoria: ZMAGANIA NIEPRZETARTEGO SZLAKU

Jury obradowało w składzie:

1.pwd.Sylwia Kosowicz

2.pwd. Hanna Gburczyk

 1. phm. Michał Kosowicz
 • W kategorii soliści :

Jury postanowiło  przyznać:

II miejsce – Patrycji Lewickiej z 68 DH „Wesołe Włóczęgi”

 I miejsce – Klaudii Gołębiewskiej  z 67 KDH „Leśne Skrzaty”

 • W kategorii zespoły :

III  miejsce – duetowi : Ewelina Stypczyńska i Weronika Mikołajewska z 67 KDH „Leśne Skrzaty”

II  miejsce – 4 DSH z Malborka

I miejsce -68 DH „Wesołe Włóczęgi”

Publiczność swą nagrodę przyznała Patrycji Lewickiej z 68 DH „ Wesołe Włóczęgi”

7 marca 2015

Przyznanie hm. Barbarze Łukaszewicz złotego medalu „Za Zasługi dla ZHP” .

Przyznanie hm. Annie Pokrzeptowicz srebrnego medalu „Za Zasługi dla ZHP” .