Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

06-16 sierpnia 2018 Cztery zastępy zuchowo-harcerskie (3 KDH „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich, 6 KDH „ Dzwonki: 2 GZ „Odważne Tygrysy”) wzięły udział w największej tegorocznej akcji letniej, czyli Zlocie Stulecia Związku Harcerstwa Polskiego na Wyspie Sobieszewskiej. Zuchy i harcerze tworzyli jedną zlotową drużynę, składającą się z 4 zastępów. Przez 10 dni uczestnicy Zlotu uczyli się samodzielności, zaradności, a przede wszystkim współpracy podczas codziennego obozowego życia. Nowe umiejętności i przyjaźnie udało się zdobyć dzięki bogatej ofercie programowej, działającej w następujących obszarach: dziedzictwo, cywilizacja, źródło, służba, natura, kalejdoskop, rozwój, dzień regionów. A wszystko w myśl hasła „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

15 – 30 lipca 2018 1 AWDH „AKT.es” wyjechała na obóz w Rudawy Janowickie, które bardzo się spodobały zuchom i harcerzom. Po rozstawieniu namiotów oraz zbudowaniu wszystkich ważnych urządzeń obozowych członkowie drużyny zaczęli poznawać kulturę Indian, a także zdobywać nową wiedzę i umiejętności harcerskie i zuchowe. Udało się też zdobyć szczyty takie jak: Krzyżna, Skalnik, Mała Ostra i Starościńskie Skały. Zuchy i harcerze odwiedzili Skalne Miasto w Czechach, które niesamowicie ich urzekło. Na obozie nie zabrakło oczywiście służby w kuchni, która okazała się bardzo przyjemna. Był też czas ważnych chwil i ceremonii. Harcerze składali Przyrzeczenie Harcerskie, zuchy Obietnicę Zucha. Przyznano barwy drużyny. Każdy dzień był nową fantastyczną przygodą.

13-25 lipca 2018 W Siemianach odbył się Zlot Drużyn Hufca ZHP Kwidzyn pod hasłem „Mamy Niepodległą”. Po zbudowaniu wszystkich ważnych urządzeń obozowych, jak płot brama i suszarnia, nadszedł czas na wspólne gry i zabawy.. Harcerze doskonalili swoje umiejętności, nie tylko te harcerskie, ale i życiowe, na przykład kulinarne. Odbyła się też tradycyjna wędrówka nad jezioro Jasne. Podczas drogi harcerze poznawali przyrodę a także legendy Siemian. Na koniec wędrówki, po odpoczynku, harcerze udali się do Białego Chłopa i poznali jego historię. Cały hufiec uczestniczył w zajęciach na żaglówkach. Pod okiem wykwalifikowanych sterników harcerze zdobywali umiejętności żeglarskie. 

W dniu 19.07.2018 odbyło się wspólne wyjście na szanty. W miejscowym barze harcerze miło spędzili czas przy śpiewaniu szant. Dnia 23.07.2018 zorganizowany został jarmark rozmaitości. Każda drużyna przygotowała swoje stanowisko. Wszyscy wspólnie się bawili. Dzięki sprzyjającej pogodzie harcerze mogli spędzać dużo czasu nad jeziorem. Nie zabrakło także wspólnych ognisk i gier terenowych. Za interesujące zajęcie harcerze uznali też własnoręczne zdobienie kubków-pamiątek z obozu. Mniejszym powodzeniem cieszył się niestety rejs statkiem po Jezioraku. Jedna grupa płynęła w palącym słońcu, a inna w deszczu. Wszyscy byli szczęśliwi, gdy wycieczka skończyła się, a harcerzy powitały rozświetlone słońcem Siemiany.

Czytaj więcej...

01 września 2016 Udział w miejskich obchodach 77 Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wystawienie wart i pocztu sztandarowego.

02 -04 września 2016 Harcerska Baza Obozowa „Skaut" Hufca w Orkuszu gościła ponad
60-osobową grupę Seniorów z Chorągwi Gdańskiej. Było to zadanie programowe Chorągwi Gdańskiej, jako inicjatywa do projektu „Z przyszłości w przeszłość”, współfinansowanego
ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS. Gospodarzami i animatorami Zlotu byli członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów „Płomienie” im. hm. Zofii Dudulewicz pod wodzą druhny hm. Haliny Kierlin, komendantki Kręgu, która przy wsparciu swych zastępów przygotowała moc atrakcji dla przybyłych gości z Gdańska, Gdyni, Lęborka, Czarnej Wody i Malborka. Pięknym akcentem było wręczenie dwóm instruktorskim seniorom: druhnie hm. Barbarze Łukaszewicz z Hufca Kwidzyn i druhowi
hm. Janowi Mrugasiewiczowi z HKS „Dęby” w Lęborku odznaczenia „Złota lilijka”, które jest nadawane przez Wydział Seniorów przy Głównej Kwaterze ZHP. Dokonał tego jego przewodniczący hm. Bogdan Radys.

02-04 września 2016 Biwak 7 KDH „Nieliczni” w Orkuszu, poświęcony przygotowaniom Harcerskiego Startu.

12 września 2016 Uroczysta odprawa kadry w Janowie. Instruktorzy i harcerze spotkali się
w przyjaznym domu druhny phm. Wiesławy Szkutnik, aby omówić plan pracy
na rok harcerski 2016\2017 i zaplanować najbliższe działania.

12 września 2016 Zobowiązanie Instruktorskie na błękitne fale Wisły złożyła druhna
Agata Wiśniewska, drużynowa 9 DH „Róża Wiatrów”.

Czytaj więcej...

01 września 2015 Udział w miejskich obchodach 76 Rocznicy wybuchu II Wojny światowej. Wystawienie wart i pocztu sztandarowego.

10 września 2015 Pierwsza odprawa drużynowych, na której podsumowano HAL'2015, zaplanowano rok harcerski 2015/2016 i podjęto przygotowania do Zjazdu Zwykłego Hufca.

17 września 2015 Udział członków Hufca w powiatowych obchodach 76 Rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Wystawienie wart i pocztu sztandarowego. Dzień mundurowy w drużynach.

18 – 20 września 2015 Harcerski Start'2015 Hufca ZHP Kwidzyn w Harcerskiej Bazie Obozowej SKAUT w Orkuszu. Podsumowano w obecności lokalnych władz
i burmistrza Prabut projekt „Nasze Jezioro Orkusz”. Organizatorem Startu była
7 KDH „Nieliczni”.

30 września 2015 Rzecznik Hufca druhna hm. Dorota Łoś wzięła udział w Konferencji Instruktorskiej, organizowanej przez Komendę Chorągwi w Gdańsku pod hasłem „Nasz Hufiec w mediach”. Oceniano ważne elementy wizerunku hufca, aby wypracować standardy organizacji.

Czytaj więcej...

5 lipca – 20 lipca 2013 r. - Obóz Drużyn Hufca ZHP Kwidzyn w Konopiskach w HOSW „Pająk” trwał od 5.07. do 20.07.2013 r., w tym roku już 16 dni, a zaczynaliśmy od 3 dni w roku 2008 r. w Orkuszu, 5 dni w 2009 r. również w Orkuszu, potem 10 dni w Szklanej Hucie, 2011 r. oraz 2012 r. to 14-dniowe obozy w Siemianach. Po każdym podsumowywaliśmy nasze wakacyjne spotkania i wyciągaliśmy wnioski, i z roku na rok staraliśmy się zmieniać to, co nam nie wyszło akurat tego lata. Pająk w 2013 r. roku nie zaczął się zbyt szczęśliwie, namiotów za mało, nie wiadomo, czy można kapać się w zalewie, ale z drugiej strony: piękny teren, nowe prysznice, te tereny i oczywiście My!!!!!!!!!!!!!! pełni inicjatywy, pomysłów i chęci, by spędzić tu czas po harcersku. Komendant dowiózł namioty, w zalewie kapać się można, bo mamy swojego ratownika. Obóz udał nam się, były wycieczki: do Częstochowy, Krakowa, Ojcowskiego Parku Narodowego, Konopisk i po najbliższej okolicy. Udało nam się większość z zaplanowanych zajęć zrealizować: Jarmark Średniowieczny, Droga Strachów, Turniej Rycerski, gry balonowe, gotowanie na ognisku, wypalanie w drewnie, pionierka z roku na rok lepsza.

Najważniejsze jednak osiągnięcie – poczucie, że staliśmy się wspólnotą drużyn – jednym hufcem, było cudownie.

28 czerwca – 2 lipca 2013 r. Biwak 4 GZ „Mali podróżnicy” oraz 3 GZ „Leśne ludki”  w Orkuszu  na początku wakacji. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia kajakowe, w pamięci utkwiły im chwile nadania barw gromady i bieg zuchowy.

12-14 sierpnia w Orkuszu odbył się wakacyjny biwak 12 GZ „Słoneczne Promyki’ pod hasłem „Spotkanie na leśnej polanie”. Był to czas podsumowania zadania programowego Chorągwi Gdańskiej „Gromada Kamykowa”. Pisaliśmy wspólnie meldunek. Zuchy mogły sprawdzić swoje umiejętności w terenie. Było mnóstwo gier i zabaw zespołowych, kino biwakowe, podchody. Mogliśmy sobie popływać i pobiegać po lesie (mimo deszczu). Zuchy jednogłośnie stwierdziły, że biwak był za krótki. I mieliśmy kłopoty ze skomunikowaniem się z resztą członków Gromady  i było nas za mało. Poczyniliśmy plany na nowy rok harcerski. Czuj!

Poza tym Hufiec zorganizował 2 akcje zlecone: 3 turnusy kolonii dla dzieci z terenów wiejskich i kolonie z elementami socjoterapii dla dzieci z Kwidzyna i gminy Kwidzyn.

Zlot zastępowych i przybocznych w Gdyni – uczestniczyło 5 osób.

Czytaj więcej...

09.05.2011 r. odbyło się posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich, na którym uzupełniano dane, analizowano przebieg prób i nowy system stopni instruktorskich.

29.06.-12.07.2011 r. – odbył się OBÓZ DRUŻYN HUFCA KWIDZYN W SIEMIANACH

03.07.2011 r. – złożył Zobowiązanie Instruktorskie Szymon Młodzianowski

09.2011 r. delegacja naszego Hufca wzięła udział w obchodach 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

14.09.2011 r. odbyła się odprawa drużynowych i instruktorów naszego Hufca

Czytaj więcej...