Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

Zenon Soboczyński urodził się 22 sierpnia 1930r. w Drzyciminiu pow. Świecie. Do ZHP wstąpił w 1939r. a przyrzeczenie harcerskie złożył 24 kwietnia 1939r. na ręce hm H. Kalkowskiego w Osiu. Nosił Krzyż harcerski serii CXVIV nr 999.

Od 3 sierpnia 1947r. był drużynowym III DZ  „Dzielnych Lotników”, a w dniu 15 stycznia 1948r. został Namiestnikiem Zuchowym Hufca ZHP w Kwidzynie. Był wtedy uczniem III klasy Państwowego Liceum Pedagogicznego w Kwidzynie, którą ukończył w 1949r. W latach 1939 – 1949 zdobył wszystkie stopnie młodzieżowe ze stopniem Harcerza Rzeczpospolitej włącznie, a 15 sierpnia 1949r. uzyskał próbę drużynowego. Do 1948r. zdobył 30 sprawności harcerskich. W 1948r. był w kadrze kolonii zuchowej  w Dziwnym Lesie (Dziwnaków k/Kamienia Pomorskiego). W 1949r. pełnił funkcję z-cy kierownika koloni zuchowej w Szymanowie k/Morąga. W 1949r. pełnił funkcję zastępowego na kursie drużynowych w Gdyni.

Czytaj więcej...

Od 1956 roku prowadził Modelarnię Szkutniczą przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży w Kwidzynie.

Gdy w 1962 roku zorganizował 27 DH Wodniaków, była to pierwsza drużyna wodniacka w Hufcu Kwidzyn. W tym samym roku wyjechał wraz z drużyną na żeglarski obóz szkoleniowy we Fromborku. Rozpoczęto też budowę 10 kajaków. W 1963 roku dh Kozłowski poprowadził pierwszy spływ na własnoręcznie zbudowanym sprzęcie. Od tego czasu do 1974 roku odbyławły się coroczne spływy po jeziorach mazurskich.

Czytaj więcej...

Urodził się 02 marca 1934 roku w Grudziądzu. Wiele lat swojego życia poświęcił pracy w organizacji harcerskiej. Ukończył kilka kursów instruktorskich organizowanych przez Główną Kwaterę ZHP i Komendę Chorągwi , a między innymi:

  • 2.10-14.10 1961r Kurs Drużynowych Zuchów;
  • 19.02-03.03.1962 kurs podharcmistrzowski w Cieplicach;
  • 27.12.1962.-06.01.1963 Zimowisko Kręgu Instruktorskiego;

W ciągu swojej służby pełnił różne funkcje m.in.:

  • Namiestnik Zuchów;
  • Sekretarz Komendy Hufca w Kwidzynie;
  • z-ca Komendanta Hufca ZHP;
  • Komendant Hufca 1964-1970

Czytaj więcej...