Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

22 kwietnia 2016r. wzielismy udział w II Edycji Gry Miejskiej "Dookoła Kwidzyna z Kartą EURO26 Kwidzyn Moje Miasto".
Celem gry bylo zobrazowanie funkcjonalności projektu Karty EURO26 Kwidzyn Moje Miasto oraz zaprezentowanie wszystkich partnerów projektu czyli m.in. Hufca ZHP Kwidzyn, zbudowanie efektywnej komunikacji pomiędzy stronami projektu, zachęcenie do korzystania z oferty kulturalnej, sportowej i naukowej Kwidzyna orazzdobycie umiejętności pracy w grupie.Uczestnicy gry poprzez zadania mogli oobudzic się do kreatywnego myślenia, nieszablonowego działania oraz aktywnej postawy na rzecz środowiska lokalnego.

Do gry przystąpiły 4 osobowe grupy wraz z opiekunem. Hufiec wystawił 2 patrole.
Punkt harcerski obejmował zadania sprawnościowe i był okazją do zaproszenie chętnych do podjęcia akcji naborowej do drużyn harcerskich.
Podstawową funkcją Karty EURO26 jest zbieranie punktów za aktywność pozalekcyjną w kategoriach:

  • wolontariat ciągły i akcyjny,
  • sport,
  • kultura,
  • szeroko pojęta edukacja (np.: udział i osiągnięcia w konkursach i olimpiadach),
  • udział w szkolnych kołach zainteresowań,
  • udział w projektach stowarzyszeń i fundacji.

Zgromadzone punkty młodzież może wymienić na nagrody, którymi będą różnego rodzaju formy aktywności dające możliwość dalszego rozwijania pasji i zainteresowań (np.: karnet na zajęcia sportowe, edukacyjne, wejściówki na imprezy organizowane przez Urząd Miasta, udział w szkoleniach, udział w warsztatach).

Zapraszamy do bycia aktywnym!
Czuwaj!