W ostatni przedświąteczny weekend zuchy z próbnej gromady z Tychnów, 2 Gromady Zuchowej "Odważne Tygrysy" z Hufca Kwidzyn oraz 4 Gromady Zuchowej "Nadspodziewanie Dzielne Smerfy" ze Sztumu spotkały się w Szkole Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach na wspólnym pieczeniu pierników. W piątkowy wieczór 16 grudnia pod kierunkiem gospodyni pwd. Agaty Wiśniewskiej zabawa rozpoczęła się od przeczytania przez uczestników opowiadania Wandy Chotomskiej "Kareta z piernika". Następnie wszyscy integrowali się podczas wspólnych pląsów. Po zabawie zuchy zabrały się do wykonania pięknych choinek, świątecznych, ozdób choinkowych, papierowych pierniczków. 

W sobotę 17 grudnia po po porannej gimnastyce wszyscy dzielnie wzięli się do pieczenia i ozdabiania bożonarodzeniowych pierniczków pod okiem zaprzyjaźnionych pań z tychnowskiej stołówki . Po skończonej pracy i posprzątaniu gromady ruszyły do zabawy na przyszkolnym placu zabaw. 

Wszyscy wyjechali w znakomitych, piernikowych ;) humorach. Każdy zuch oczywiście na pamiątkę zabrał paczuszkę z własnoręcznie wykonanymi piernikami. 

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg

Z nadzieją na dalszą współpracę

hm. Magdalena Jankowska