Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

W pierwszy weekend grudnia odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie harcerski  biwak andrzejkowo – mikołajkowy. W piątkowy wieczór stawiło się na zaproszenie 6 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Dzwonki”, siedem kwidzyńskich drużyn harcerskich w liczbie przeszło 180 osób. Wspólna zabawa rozpoczęła się oficjalnie wieczornicą, na której gościliśmy dyrektor SP6 panią Lidię Nowacką. Podczas spotkania została odczytana przez uczniów szkoły baśń Władysława Gębika i w ten sposób rozpoczęła się w Szóstce kampania czytelnicza pt. "Czytamy Gębika". Kwidzyńscy harcerze tego wieczoru mieli jeszcze wspólny kominek, na którym każda drużyna prezentowała skecz pt. "Andrzej spotyka Mikołaja". Wszyscy wspaniale się bawili. Po kominku dla wytrwałych odbyło się w stylu andrzejkowej zabawy karaoke .

W sobotę dołączyły do nas jeszcze 2 drużyny harcerskie i 2 gromady zuchowe. Po wspólnym apelu podzieleni na 10 patroli harcerze wyruszyli na bieg patrolowy  pod hasłem "W poszukiwaniu św. Mikołaja". Zadaniem każdego patrolu było  odnalezienie w kwidzyńskim lesie pięciu prezentów z zadaniami i pięciu bombek ze wskazówkami. Pogoda tego dnia była wspaniała. Harcerze wędrowali wśród przepięknej scenerii zaśnieżonego kwidzyńskiego lasu, odcinkami niebieskiego, czerwonego i żółtego szlaku. Po powrocie do szkoły odbyło sie podsumowanie biegu. Stawka była wyrównana a różnice między patrolami jednopunktowe.

"Dzwonki" pod wodzą pwd. Joanny Kierlin–Serockiej dziękuje wszystkim przyjaciołom za przybycie na imprezę, a pani dyrektor za udostępnienie bazy w Szóstce.

Czuwaj!

Melduje hufcowa skryba

Dh digi digi digi Łoś

Fot. dh Marta Przysowa