Od 50 lat Chorągiew Gdańska organizuje imprezę, podczas której spotykają się i rywalizują drużyny specjalizujące się w żeglarstwie. W tym roku dzięki Fundacji Gdańskiej i środkom z PFRON mogli do nich dołączyć harcerze Nieprzetartego Szlaku.

Z radością nasza 67 Kwidzyńska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku Leśne Skrzaty skorzystała z okazji zdobycia nowych wiadomości, umiejętności i znajomości.

Wszystko działo się na Wyspie Sobieszewskiej. W piątkowy wieczór, 23 września 2016 r. poznaliśmy się z innymi uczestnikami podczas wspólnych śpiewów, pląsów, zabaw integracyjnych. Sobota była przeznaczona na zdobywanie tytułu KAPRÓW- żeglarzy, którzy walczyli i bronili statków swojego króla. Rozpoczęliśmy od zajęć praktycznych na wodzie. Pod czujnym okiem doświadczonych sterników udało nam się opanować żagle, linki, ster i złapać wiatr, czyli żeglować. Później były ćwiczenia z wiązania węzłów, zakładania kombinezonu ratunkowego, wybijania szklanki:). Po obiedzie, podczas biegu patrolowego sprawdzono nas pod względem sprawności fizycznej, celności, pomysłowości, umiejętności współpracy, z wiedzy geograficznej i kulinarnej czyli wszystkiego co się przydaje podczas rejsu. Znaleźliśmy też skarb piratów! 

W niedzielę 25 września 2016 r. organizatorzy zaskoczyli nas wspaniałym rejsem tramwajem wodnym do Gdańska. Było wspaniale. 

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg

Czuwaj!

Meldowała pwd.Iza Karpińska