Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

W pierwszy weekend września Baza obozowa "Skaut" Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Kwidzyn w Orkuszu gościła przeszło 60 osobową grupę Seniorów w harcerskich mundurach. To zadanie programowe Chorągwi Gdańskiej jako inicjatywa do projektu "Z przyszłości w przeszłość", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS.

Gospodarzami i animatorami Zlotu byli członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów im. hm. dh Zofii Dudulewicz "Płomienie" pod wodzą hm. Haliny Kierlin, komendantki Kręgu, która przy wsparciu swych zastępów przygotowała moc atrakcji dla przybyłych gości z Gdańska, Gdyni, Lęborka, Czarnej Wody i Malborka.

Zlot rozpoczął się zwiedzaniem Prabut i integracyjnym ogniskiem. Sobotni poranek to Bieg po ścieżce przyrodniczej w Orkuszu, przy wsparciu 7KDH "Nieliczni" i członków Komendy Hufca ZHP Kwidzyn. Popłudnowe spotkanie to atrakcyjny wernisaż prac członków Kręgu "Płomienie", pokazujący jak można być aktywnym i utalentowanym. Na wystawie można było podziwiać obrazy olejne "Stary Kwidzyn", obrazy haftowane, malowane olejem na płótnie, prace szydełkowe, szyte patchworki i haftowane, wyklejane i malowane kartki, prace z origami i moc innych pomysłowych drobiazgów, zaprezentowane z wielką estetyką i estymą. Uczestnicy mogli osobiście pytać twórczynie o ich pasje i gratulować pomysłów i talentów. Po obejrzeniu wystawy odbył się występ chóru, który został okolicznościowo utworzony o poranku, a złożony z członków "Płomieni", przyjaciół z "Duodecymy" i instruktorów KH Kwidzyn. Wszyscy zostali zaproszeni do śpiewania, bo repertuar sentymentalnie przenosił gości do dawnych lat i przypominał hity z turystycznych i harcerskich szlaków. Pięknym akcentem było wręczenie dwóm instruktorskim seniorom hm. Barbarze Łukaszewicz z Hufca Kwidzyn i hm. Janowi Mrugasiewiczowi z HKS "Dęby" w Lęborku odznaczenia "Złota lilijka" nadawanym przez Wydział Seniorów przy Głównej Kwaterze ZHP. Dokonał tego jego przewodniczący hm. Bogdan Radys. Dzień zakończył się rozrywkowo koncertem i tańcami w rytm melodii prezentowanych przez p. Marka Szulca.

Zlot podsumowano Apelem, poprzedzonym udziałem w polowej Mszy świętej.

To co działo się między planowanym programem jest w krótkich słowach nie do opisania. Te gorące rozmowy, wzruszające wspomnienia, nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni, wspólne posiłki, śmiech, śpiew i te chwile przy harcersko – instruktorskich działaniach – chwile bezcenne, są godne kontynuowania i pokazywania, że bez względu na wiek można żyć aktywnie, inspirować się,  czerpać radość ze służby i być pożytecznym.

Fot.D.Łoś

O czym z dumą i wzruszeniem melduje hufcowa Skryba

hm. Dorota digi, digi, digi Łoś