Kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Hufiec Kwidzyn
im. Kwidzyniaków

ul. Warszawska 14

82-500 Kwidzyn

Komendant Hufca:
601 911 566

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

 

Nowy Sztandar

12.03.2016


Otrzymaliśmy nowy Sztandar!!

 - Lista darczyńców -

W dniach 18-21 sierpnia 2016 roku  na XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Złazie Seniorów ZHP spotkało się w Lublinie ok. 400 druhen i druhów z całej Polski, a także z zagranicy naszego kraju. W  Złazie  nie zabrakło również nas, członków Harcerskiego Kręgu Seniorów im. hm.dh Zofii Dudulewicz "PŁOMIENIE".

Z Kwidzyna wyjechaliśmy w czwartek rano w strugach ulewnego deszczu i dotarliśmy na miejsce we wczesnych, bardzo słonecznych, godzinach popołudniowych. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie przez gospodarzy Złazu.

Oznaczono nas identyfikatorami i obdarowano okolicznościowymi torbami z upominkami. Zakwaterowano nas w Domu Studenckim Politechniki Lubelskiej.

Wieczorem odbyło się spotkanie, na którym wspominaliśmy XXIV Złaz z Poznania, a potem przy dźwiękach lubelskiej kapeli ruszyliśmy w integracyjne tany.

Oficjalne otwarcie Złazu odbyło się w  piątek rano uroczystym apelem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Po apelu, podzieleni na grupy, wszyscy druhowie ruszyli na zwiedzanie Lublina. Mieliśmy okazję zobaczyć eksponaty Muzeum Lubelskiego ze słynnym obrazem Jana Matejki "Unia Lubelska".

Zwiedziliśmy Kaplicę Trójcy Świętej - jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej z doskonale zachowanymi freskami bizantyjskimi z 1418r.

Przespacerowaliśmy się po Starym Mieście, a po zakończeniu zwiedzania wszyscy uczestnicy Złazu spotkali  się przed zamkiem na  pamiątkowym zdjęciu.

Wieczorem zasiedliśmy wokół  ogniska na wspólnym śpiewaniu harcerskich piosenek.

Sobota była dniem wycieczek po Ziemi Lubelskiej.

Jedni pojechali zwiedzać Zamość, inni Kozłówkę, Puławy, Kazimierz Dolny, Chełm  i Hrubieszów  oraz Roztocze. Pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę o tym pięknym regionie Polski wróciliśmy na kolację.

I znów wieczór pełen atrakcji. Organizatorzy Złazu zaprosili nas na koncert Harcerskiego Zespołu  Wokalno - Instrumentalnego "WOŁOSATKI" z Kielc.

Niedzielę rozpoczęliśmy uczestnictwem we mszy św., po której odbył się apel pożegnalny.

Zostaliśmy zaproszeni na kolejny Złaz w następnym roku do Bydgoszczy.

Cudowne pełne atrakcji dni szybko minęły.

Był to czas niezapomnianych wrażeń i pozostawił wiele pięknych wspomnień z tego wyjątkowego wydarzenia.  

                                            

Była, widziała i spisała
phm. Hanna Fira, kronikarz