W dniu 11 maja 2016 roku harcerze i przyjaciele harcerzy z 29 Kwidzyńskiej Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośka” wybrali się na wycieczkę, pociągiem, do Malborka. Celem wycieczki był Jumpy Park, czyli park linowy. Drużynowy wraz z przyboczną postanowili, że każdy harcerz będzie mógł przejść dwie wybrane trasy w parku.

Harcerze o 9 spotkali się przy dworcu PKP w Kwidzynie. Po przyjeździe do Malborka okazało się, że pada deszcze. Harcerze nie zrazili się pogodą i z uśmiechem na twarzy powędrowali do parku linowego, który był odległy od stacji PKP o 1,5 km. Po dotarciu do parku każda osoba wybrała trasę którą chce przejść. Po wybraniu trasy, Każdy otrzymał uprząż, kask oraz rękawiczki do wspinaczki. Następnie odbyło się krótkie szkolenie z instruktorami parku, na temat bezpieczeństwa podczas wspinaczki.

Po przejściu szkolenia czterech harcerzy postanowiło przejść niższą trasę, natomiast pozostała szóstka poszła na trasę dla starszych osób. Podczas przechodzenia tras, harcerzom nie znikał uśmiech z twarzy mimo to, że niektórzy musieli zmagać się z lękiem wysokości. Po przejściu pierwszej trasy wszyscy zrobili sobie przerwę na drugie śniadanie. Następnie każdy wybrał drugą trasę. Pięć osób poszło na kolejną średnia trasę, natomiast pozostali wybrali jeszcze trudniejszą trasę niż poprzednio.

Po skończeniu obydwu tras harcerze podziękowali instruktorom za miłą zabawę i wyruszyli do McDonald'sa. Po zjedzeniu wszyscy wyruszyli z powrotem na stację PKP. O godzinie 16 .00 radośni, uśmiechnięci i zmęczeni harcerze wrócili do Kwidzyna.

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg

Relację nadesłała pwd. Judyta Jabłońska